Başkan Yavuzer uyardı "Muayene için dolandırılmayın"


Bozkır Esnaf Odası Başkanı Niyazi Yavuzer sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Vatandaşların araç muayenesi randevusu alırken dolandırılmamak için bilgi notu paylaştı.  

Başkan Yavuzer yaptığı paylaşımda "Araç muayene randevusu almak için son zamanlarda 50 TL gibi ücretler talep edilmekte,kredi kartı bilgileri istenmektedir.Tuvtürk  araç muayene randevusu ücretsizdir.Mağduriyet yaşamamanız için kötü niyetli kişilerin yaptığı bu işlemlere itibar etmeyin" dedi. 

Konuyla ilgili TUVTURK'den yapılan açıklamada şu şekildedir; 

Son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğini tespit etmekteyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın denetiminde ülkemizde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olarak, araç muayene hizmeti randevularını www.tuvturk.com.tr internet sitemizden ve 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak vermekteyiz.

Bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağımız veya işbirliğimiz bulunmamaktadır. Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz.

Kurumumuz, TÜVTÜRK ismini kullanarak ve/veya ARAÇ MUAYENESİ, ARAÇ MUAYENE RANDEVUSU gibi ifadelere yer veren ve vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir.

Saygılarımızla
TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar