Kaymakam Bayraktar Kooperatifte incelemelerde bulundu.


Konya'nın Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren Bozkır Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin işletmesinde kaymakam Bayraktar incelemelerde bulundu.Konya'nın Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren Bozkır Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ilçeye bağlı Çağlayan mahallesinde ki tesisinde incelemelerde bulunan Bozkır İlçe Kaymakamı Oltan Bayrak, kooperatifin KOP destekli olarak hibe almış olduğu Fondan Şeker üretimini inceleyip kooperatif üyelerinden arıcılık yapan üreticilerin istek ve önerilerini dinledi.

Kooperatif Başkanı Hüseyin Dumru "İlçemize hizmet edebilmek için 2018 yılında önceliğimiz arıcılık olmak üzere kooperatifimizi kurduk.

Kurulduğumuz günden itibaren Bozkır İlçe Tarım Müdürlüğümüzün öncülüğünde gerçekleştirilen ve KOP tarafından finanse edilen projelerle Fondan Şeker ve Bal Paketleme tesisimiz hizmete girdi.

Çağlayan mahallemizde faaliyete geçen tesisimizde başta üyelerimiz olmak üzere dışarıdan gelen talepler doğrultusunda ürün üretimine başladık.

Projelerimizin hayata geçirilmesinde her zaman katkılarını eksik etmeyen Bozkır Belediyemize, Bozkır Kaymakamlığımıza, Bozkır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze ve mali anlamda üreten ve üretmek isteyen üreticilere desteklerini esirgemeyen KOP yetkililerimize teşekkür ederiz" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar