Bozkır’a Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi Açılacak


Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır'ın ve bölge ilçelerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan engelli ve yaşlı bakım-rehabilitasyon merkezinin Bozkır'a açılmasının Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylandığını, yakın zamanda bina tahsisinin yapılarak merkezin hizmete açılacağını açıkladı.

Özel Zerafet Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezleri tarafından Bozkır'a açılması planlanan yaşlı ve engelli bakım-rehabilitasyon merkezi, 100 kişilik kapasitesiyle ve çalışanıyla, Bozkırlılar Vakfı tarafından yapılan binada Bozkır ve çevre ilçelere hizmet edecek.

Yaşlı ve engelli bakım-rehabilitasyon merkezinin bölge için önemli bir ihtiyaç olduğunu, seçim beyannamesinde de yer alan bu çalışmanın yakın zamanda hizmete gireceğini açıklayan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, "Yaşlı ve Engelli bakım-rehabilitasyon merkezinin Bozkır'a kazandırılmasıyla birlikte Bozkır'ımızın ve bölgenin önemli bir ihtiyacı karşılanmış olacak. Şuan 100 kişilik bir kapasite öngörüyoruz. Binamızın tadilat çalışmaları kısa süre içerisinde başlayacak ve çevre düzenlemesiyle birlikte modern ve konforlu bir yapıya sahip olacak. Kısa süre içerisinde de ilçemizde yaşlı ve engelli bakım kurslarının açılması için planlamalar yapacağız. Tüm alt yapı yaz aylarına kadar tamamlayacağız ve hizmeti inşallah yaz aylarında sunmaya başlayacağız. Bu vesileyle Hizmetin Bozkır'a kazandırılmasında emeği geçen, 2 ay boyunca süreci aralıksız takip eden başta Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bina tahsisini yapan Bozkırlılar Vakfımıza, hizmeti Bozkır'a getirecek olan girişimci arkadaşlarımız Arif Çalışır'a da ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar