KTÜN’de Girişimcilik ve KOSGEB Destekleri Anlatıldı


KOSGEB Kobi Uzmanı Haluk Ercan, Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) öğretim elemanlarına yönelik "Girişimcilik ve KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Semineri" verdi.

Kobi Uzmanı Ercan, Gelişim Yerleşkesi 1 Nolu Salonda düzenlenen seminerde, "KOSGEB ve Kobiler", "KOSGEB veri tabanına kayıt süreci", "KOSGEB Destek Programları içerikleri" konu başlıklarında sunum gerçekleştirdi. Girişimciliğin "Geleneksel Girişimci" ve "İleri Girişimci" şeklinde ikiye ayrıldığını ifade eden Ercan, "Girişimcilik desteklerine son 3 yıl içerisinde işletmesi olmayan herkes başvuru yapabilir. Herhangi bir yaş, çalışma şartı aranmıyor. Tek şart girişimcilik eğitimine sahip olup, ilgili sertifikayı almak. KOSGEB diyor ki 'yeter ki yeni bir işletme kurun, biz de destek verelim'. Destek alırken de KOSGEB'e 'destek süreci boyunca işletmenizi kapatmamanız' şeklinde taahhüt veriyorsunuz" diye konuştu.

Girişimcilik, Ar-Ge ve inovasyon desteklerine ilişkin bilgilerin verildiği seminer, soru – cevap bölümünün ardından sona erdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar