KTO Karatay’da “Kendi Elektriğimi Nasıl Üretirim” Semineri


KTO Karatay Üniversitesi Enerji Yönetimi Bölümü ve Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği iş birliği ile düzenlenen "Kendi Elektriğimi Nasıl Üretirim" seminerinde güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırmasının enerjide dışa bağımlılığı azaltacağına vurgu yapıldı.

KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Enerji Yönetimi Bölümü ve Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği (GÜYAD) iş birliği ile "Kendi Elektriğimi Nasıl Üretirim" semineri düzenlendi.

Dünyada ve Türkiye'de güneş enerjisi, lisanssız elektrik üretimi, endüstriyel çatı pazarı konularının ele alındığı seminer KTO Karatay Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Türkiye'de ilk kez Enerji Yönetimi Bölümünü açan üniversite olarak bu etkinliği gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını belirten KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan, "Reel sektörü eğitim faaliyetlerimiz konusunda bizleri hep desteklemiştir. Günümüzde enerji kavramının önemi gün geçtikçe artmaktadır. Öğrencilerimiz için son derece faydalı bir seminer olacaktır." ifadelerini kullandı.

"Güneş Enerjisi Birey Olarak Kullanabileceğimiz Bir Enerjidir"

Zorlu Enerji Satış Müdürü Mehmet Özenbaş ise dünyada farklı ihtiyaçların insanları alternatif enerji arayışına yönelttiğini söyledi. Özenbaş, "2017 yılında dünyada karbondioksit salınımı büyük bir oranda arttı. Bu sebeple daha çevreci enerji kaynakları önemli bir hal aldı. Güneş enerjisi bu noktada çok önemlidir, çünkü birey olarak kullanabileceğimiz bir enerjidir. Güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması daha ekonomik ve çevrecidir." şeklinde konuştu.

"Güneş Enerjisi Kullanım Oranı Ülkemizde Çok Düşük Oranlarda"

"Türkiye'de Çatı-GES Pazarı" konulu sunum gerçekleştiren KONAR Enerji İş Geliştirme Direktörü Atilla Yapar ise "Türkiye'de güneş enerjisi kullanım oranının yüzde 5 dünyada ise bu rakam çok üst seviyelerdedir. Maalesef ülkemizde enerji ihtiyacımızın yüzde 50'sini dış kaynaklardan karşılamaktayız." dedi.

"Kendi Elektriğimi Nasıl Üretirim" semineri İş Geliştirme Mühendisi Hüsniye Korkmaz ve Avukat Berke Aygün'ün sunumları ile sona erdi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar