Konyalı Sanayicilere Savunma Sanayii Eğitimi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen 'Silah Sanayisinde Katma Değerin Artırılması Projesi' kapsamında Konyalı sanayicilere Konya Sanayi Odası (KSO) İşbirliğinde 'Savunma Sanayinde Proje ve Sözleşme Yönetimi Eğitimi' verildi.

KOP İdaresinin, Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu ve Üzümlü beldelerindeki yerli silah üreticilerinin Milli Savunma Sanayine entegrasyonu için Türkiye'nin yerli ve mili savunma sanayisine yön veren en büyük kuruluşlarından biri olan Savunma Teknolojileri Mühendislik Şirketi (STM) ile birlikte yürüttüğü 'Silah Sanayisinde Katma Değerin Artırılması Projesi' takviminde ilerliyor.

 

Türkiye'nin, yerli ve milli savunma sanayii oluşturulması yönelik hedeflerine; yerinde üretim, istihdam katkısı, tersine göç ve katma değeri yüksek üretim gibi amaçlara hizmet eden proje kapsamında verilen eğitimlerin içerikleri, KSO işbirliğinde Konyalı Sanayicilerin talep ve ihtiyaçlarına uygun hale getirilerek aktarıldı.

 

Konya Sanayi Odası Eğitim Salonunda gerçekleştirilen eğitim programına KSO Savunma ve Havacılık Sanayi Kümesi üyesi sanayiciler katıldı. STM uzmanları tarafından gerçekleştirilen eğitim programında katılımcılara; 'Eğitim Taslak Planı', 'Ömür Devri Süreçleri', 'Savunma Sanayisinde Ömür Devri Süreçleri', 'Proje Yönetimi', 'Sözleşme Yönetimi', 'Savunma Sanayisinde Yönetim' ve 'Süreç Yönetimi' alt başlıklarında önemli bilgiler aktarıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar