BAŞKAN ÖZGÜVEN, BELEDİYE İŞÇİLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ


Ereğli Belediyesi ve Türk-İş'e bağlı Belediye-İş arasında 14.12.2018 – 14.12.2020 tarihleri arasını kapsayan 62 adet kadrolu işçiye ilişkin toplu iş sözleşmesi yapıldı. Asgari ücretteki zam miktarı olan 400 Türk Lirası işçi maaşlarına da yansıdı.

6 aylık dilimler halinde %8 + %9 suretiyle artış yapılması noktasında mutabakata varıldı. Böylece maaşlarına ek olarak ikramiye, yemek, giyecek ve sosyal paket yardımları ile birlikte tüm işçiler sabit yaklaşık 4 Bin 850 net maaş alacaklar. Hükümetin asgari ücret politikası ve enflasyon farkında yaptığı uygulama göz önünde bulundurularak işveren ve sendika arasında ortak anlaşma sağlayarak taraflar mutlu oldular. 

Çalışanlarımızın refah ve mutluluğu bizim için çok önemli diyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven: "Belediyemizle Türk-İş'e bağlı Belediye-İş arasında 2 yılı kapsayacak toplu iş sözleşmemizi imzaladık. Hükümetimizin asgari ücret politikası ve enflasyon farkını göz önünde bulundurarak işçi kardeşlerimize önemli bir artış sağladık. Karşılıklı memnuniyetle sonuçlanan anlaşmamızda işçilerimizin de mutlu olacağı bir sonuca vardığımızı düşünüyoruz. Gece gündüz demeden şehrimize hizmet için gayret gösteren çalışanlarımızın refah düzeyinin artması ve mutlu olmaları bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor. işçilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, çalışmalarında başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar