Nesibe Aydın Okulları eğitim ağını ülke genelinde yaygınlaştırıyor


Toplu ve yüksek başarı felsefesiyle 34 yıldır eğitim hayatında başarının simgesi olan Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, Ankara, Antalya,Konya, Kocaeli ve Mersin Okullarının ardından Eylül 2019'da eğitime başlaması planlanan Diyarbakır Okulları için çalışmalarına hız verdi. 

Uzun çalışmalar neticesinde büyük bir titizlikle hazırlanan mimari yapısı, öğrenciler için her türlü detayın düşünüldüğü projesi ile Diyarbakır'ın en donanımlı kampüsü olmaya aday Nesibe Aydın Diyarbakır Okullarında inşaat çalışmaları son hızla devam ediyor.Diyarbakır'ın en merkezi ve en prestijli yerlerinden biri olan Dicle Kent ve 75 Cadde bölgesinde, 12.000m2'lik bir alanda devam eden ve Mart 2019'da tamamlanması hedeflenen dev projenin içerisinde 80 derslik, kapalı – açık spor salonları, kapalı yüzme havuzu, konferans salonu, kütüphaneler, laboratuvarlar, yaklaşık 7.000 m2'lik bir yeşil alan olacak.

Kampüs çalışmalarının devam ettiği inşaat alanını ziyaret eden Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Mirkan Aydın, proje ile ilgili yaptığı açıklama da şunları söyledi;
Nesibe Aydın Eğitim Kurumları olarak 34 yıldır eğitim alanında büyük başarılara imza atıyoruz. Bu başarının en büyük sırrı planlı, disiplinli ve başarı odaklı eğitim felsefemizi, kurum olarak benimsemiş olmamızdır. Ankara okullarımızın ardından, Antalya ve Konya okullarımızın son yıllarda göstermiş olduğu üstün performans bu felsefenin bir sonucudur. Bu yıl faaliyete geçen Kocaeli ve Mersin okullarımızla birlikte, Eylül 2019 eğitime başlayacak olan Diyarbakır Okullarımızın da bu başarıyı yakalayacağına yürekten inanıyorum.

Diyarbakır'ın, Nesibe Aydın Okullarını heyecanla beklediğini biliyoruz. Şuan ki en büyük çabamız Diyarbakırlı ailelere söz verdiğimiz gibi Eylül 2019 yılında okulumuzun eğitime başlamasıdır. Bugün görüyoruz ki bu sözümü tutacak, okulumuzu söz verdiğimiz tarihte Diyarbakırlı velilerle buluşturacağız. Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizin önemli bir kısmı Ankara'daki okullarımızdan buraya atanacaklar. Ayrıca Diyarbakır'ın önde gelen öğretmenleri ile görüşmelerimizi yaptık ve onlar da bir sonraki sene kadromuzda olacaklar. Diyarbakır okulumuz, 1.200 öğrenci kapasitesi ile sadece Diyarbakır'a değil, Tüm Türkiye'ye örnek olacak bir kampüs olacak.Bulunduğu her şehirde toplu ve yüksek başarının simgesi olan Nesibe Aydın Okullarında, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesileri yer alıyor

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar