Bozkır’da devam eden modern mezbahane çalışmalarında sona gelindi.


Bozkır'da devam eden modern mezbahane çalışmalarında sona gelindi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi, KOP idaresi Başkanlığı ve Bozkır Belediyesi tarafından hazırlanan "Temiz Üret, Temiz Tüket" projesi kapsamında Bozkır'da yapımına yaz aylarında başlanılan modern mezbahane projesinde sona yaklaşıldı.

Modern mezbahanede devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Bozkır'ın önemli sorunlarından bir tanesine daha neşter vurmuş olacaklarını vurguladı. Yapılan çalışmaların yakın zamanda tamamlanacağını ve mezbahanenin hizmet vermeye başlayacağını da sözlerine ekleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, konuşmalarında ise şu ifadelere yer verdi, "Bozkır, hayvancılık bakımından istediğimiz seviyede olmamasına rağmen yine de azımsanmayacak bir seviyeye sahip. Şu anda 2017 yılında kayıtlı 12.060 büyükbaş hayvan ve kayıtlı 28.800 küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılıyor. Buna bağlı olarak çevre ilçelerimizdeki büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayılarını da göz önüne aldığımızda yapılan mezbahanenin ne denli büyük bir sorunu çözeceği belli olmaktadır. Ayrıca hayvancılık anlamında da üretim yetiştiricilik noktasında artıları olacağını umut ediyorum" dedi. 

Modern mezbahanenin faaliyete geçmesiyle birlikte hayvan kesimlerinin sağlıklı bir ortamda yapılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Gün, "eski mezbahanenin yerine yapılan modern mezbahanemizde kesimlerimiz artık daha temiz bir ortamda yapılacak. Modern makinelerle birlikte el değmeden kesim yapılacak. Bunun yanında ise mezbahanemizin yapıldığı arsaya ek olarak yanına yeni bir arsa temin ettik. Bu alanda da yılın belirli dönemlerinde hayvan pazarının kurulması için düzenleyeceğiz. İlçemize, ilçe sakinlerimize, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar