TS 13769 Türkiye'de ilk Belgelendirme Konya İl Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirildi.


Türk Standardları Enstitüsünün yeni yayınladığı TS 13769 İş Yerleri- Karayolu Araçlarının İmal, Tadil ve Montajını Yapan Yerler İçin Kurallar' standardından Türkiye'de ilk Belgelendirme Konya İl Koordinatörlüğü tarafından HİDROKON KONYA HİDROLİK MAKİNA SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ'de gerçekleştirilmiştir.

26 Nisan 2017 tarihinde yürürlüğe giren Araçlarının İmal, Tadil ve Montajını hakkındaki yönetmeliğin 3. Bölüm 10. Maddesi gereğinceMünferit tadilat belgesi alacak firmaların tadilat konusu ile ilgili Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip olması zorunluluğu getirilmiştir.

HİDROKON KONYA HİDROLİK MAKİNA SAN VE TİC LTD. ŞTİİlgili Standardan belge almak için Konya İl Koordinatörlüğüne müracaat etmiş ve Konya il Koordinatörlüğü tarafından oluşturulan inceleme ekibince yapılan denetim sonucunda Türkiye'de bu belgeyi alan ilk Kuruluş olmuştur. Belge TSE Konya Koordinatörü Hasan DEMİRTAŞ inceleme uzmanı İzzet ŞEN ve Seyit Yunus OĞUZ tarafından HİDROKON KONYA HİDROLİK MAKİNA SAN VE TİC LTD. ŞTİ yetkililerine takdim edilmiştir.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar