Bozkır'da Pazar esnaflarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı yapıldı


​Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Pazar esnaflarıyla bir araya gelerek istiare toplantısı yaptı.

Pazar esnaflarıyla yapmış olduğu istişare toplantısında konuşan Başkan Gün, yapımı tamamlanan yeni pazar alanında yer tahsisi için kuraların nisan veya mayıs ayı içerisinde yapılacağını söyledi. Bozkır Belediyesine kayıtlı olanların katılacağı kuralardan sonra, kayıtlı olmayan pazar esnafları için kuradan sonra yer tahsisi yapılacağını söyledi.

Kamyonlar Pazar Alanına Girmeyecek

Kapalı pazar alanı içerisine kamyon girmeyeceğini belirten Başkan Gün, kamyonların belirli saat aralıklarında sadece mal indirme ve yükleme için gireceğini ve akabinde pazar alanından çıkacağını belirtti. Başkan Gün sözlerini şu şekilde sürdürdü, "kapalı pazar alanımıza kamyonlar sadece belirleyeceğimiz saat aralıklarında mal indirme ve yükleme için girecek. Bunun dışında pazar alanında kamyon veya araç kalmayacak. Bunun yanında pazarcı esnaflarımız tezgahlarını pazar alanında bırakmayacak. Pazar esnaflarımıza daha kolay taşınabilir tezgahların temini için Belediyemizce yardım edeceğiz"dedi.

Proje Bozkır İçin Faaliyete Geçirildi

Kapalı pazar alanı projesini 26 bin Bozkırlıyı baz alarak geliştirdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Gün, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, "Pazar esnaflarımızın konforunun yanında 26 bin Bozkırlı hemşehrimizin de rahat pazar alışverişi yapabilmesini temel alarak bu projeyi geliştirdik. Toplumun her kesiminin rahatlıkla pazar alışverişini yapabileceği pazar alanımız Bozkır'a hayırlı olsun. Ayrıca projemizi çok amaçlı bir şekilde tasarlayarak büyük organizasyonların yapılabileceği bir ortam oluşturduk. Aydınlatmasıyla, merkezi konumuyla, büyüklüğüyle düğün, miting, konferans, fuar, konser gibi büyük organizasyonlar kapalı pazar alanımızda yapılabilecek" dedi.

Kapalı Pazar Eski Pazar Alanından Daha Büyük Alana Sahip

Yeni kapalı pazar alanının eski pazar alanına göre daha büyük olduğunu vurgulayan Başkan Gün, "eski pazar alanı tekstil pazarıyla birlikte 3.000 m² alana sahipti. Kapalı pazar alanımız, çevresi hariç sadece kapalı alanı 3.500 m² alana sahip. Bu anlamda pazar alanında yer sıkıntısı yaşanmayacak. Gerektiği takdirde kapalı pazar alanının yan taraflarında yaptığımız düzenlemeyle bu alanlar faaliyete geçirilecek. Ayrıca ilçemizdeki geniş alana yayılan düzensiz pazar anlayışına da son vermiş olacağız. Daha düzenli ve daha konforlu pazar alanımız hayırlara vesile olsun. Bu projemizi Bozkır'a kazandıran başta Selçuklu Belediye Başkanım Uğur İbrahim Altay olmak üzere, ekip arkadaşlarına ve tüm personellerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar