EREĞLİ BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK


​4 MİLYONLUK GES YATIRIMI

Ereğli Belediyesi, Dünyada ve Ülkemizde hızla artan yenilenebilir enerji kullanımını göz önünde bulundurarak Güneş Enerjisi Santrali kuruyor.

Güneş Enerjisi Santrali ile doğayı korumak, elektrik enerjisini güneşten sağlayarak giderleri azaltıp gelir sağlamak ve enerji konusunda dışa bağımlılığı azaltmayı planlayan Ereğli Belediyesi bu sayede ilçeye ve ülkeye katkı sağlamayı amaçlıyor. Konu hakkında açıklama yapan Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven; "Gelişen ve büyüyen ülkemizin ihtiyaçları günden güne artıyor. Bu ihtiyaçların başında da yenilenebilir enerji kaynakları geliyor. Bizlere de Büyük Türkiye Yolunda gerekli adımları atmak ve çalışmaları yapmak düşüyor. Bu anlamda Ereğli Belediyesi olarak yine bir duyarlık örneği sunarak Güneş Enerjisi Santrali kuruyoruz. 

1 MW'lik, 4.000.000 TL bedelli santrali 2017 yılı sonuna kadar şehrimize kazandıracağız. İlçemiz Hacımemiş Mahallesi'nde 20.000 m²'lik alanda kuracağımız santral kamu kurumları için bölgemizde ilk olma özelliği de taşıyor. 5-6 yıl içerisinde maliyetini amorti edecek bu yatırımla öncü olmak amacındayız. Ereğli için yararlı olacak tüm yatırım ve hizmetleri büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Bundan sonraki süreçte de şehrimizde ilkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz." dedi.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar