3000 KİŞİLİK KIR DÜĞÜN SALONUNUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI


​Karaaslan Üzümcü mahallesine kazandırılan 3000 Kişilik Kır Düğün Salonunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Kanal Caddesi üzerinde geniş bir alanda yapımı devam eden tesisin temel atma törenine Karatay Kaymakamı Bekir Yılmaz, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, Meram Belediye Başkan Vekili Mustafa Asım Güney, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Konya Muhtarlar Dernek Başkanı Celal Duran, Karatay ve Tüm İlçeler Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Suat Uzun, Belediye Meclis Üyeleri ve davetliler katıldı.

Törende ilk olarak söz alan Karaaslan Üzümcü Mahalle Muhtarı Nuri Belen mahallesine kapsamlı bir tesisi kazandırmalarından dolayı Karatay Belediyesine teşekkür etti. AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise konuşmasında AK Parti olarak "Halka hizmet Hakka hizmet" şiarıyla hizmette hiç bir sınır tanımadıklarını ifade ederek Karaaslan Üzümcü mahallesine kazandırılan tesisin tamamlandığında bölgeye büyük bir değer katacağını vurguladı.

Ardından söz alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise konuşmasında ilçeye çeşitli büyüklüklerde yeşil alan ve parklar kazandırdıklarını ifade ederek yapımı devam eden Kır Düğün Salonu alanının 42 bin m² alanı kapsayan yeni bir park içerisinde olacağını söyledi. Tesisin hemen yanı başında bulunan İlbiz höyüğünü belediye olarak kamulaştırdıklarını dile getiren Hançerli 3000 Kişilik Kır Düğün Salonunun yaklaşık 20 Milyon TL ye mal olacağını vurguladı. Kır düğün salonunun tamamlandığında 3000 kişinin aynı anda ağırlanacağını belirten Hançerli, istenirse 3 düğün ayrı ayrı olarak da yapılabileceğini kaydederek tesisin, çevresinde bulunan bir çok mahalleye hizmet vereceğini söyledi. Yapımı devam eden yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Hançerli,  Karatay'da ki yapısal değişikliğe dikkat çekti. 11 milyon m² alanda gerçekleştirilen Revizyon İmar Planı kapsamında bir çok mahallede inşaat faaliyetlerinin hızlandığını ve geçmiş yıllara oranla özellikle bu yıl İmar Ruhsat sayısında 2.5 kat artış olduğunu vurguladı. Modern şehircilik neyi gerektiriyorsa onu yapmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Hançerli, "Karatay kabuğuna sığmıyor" diyerek Kır Düğün Salonunun hayırlı olmasını diledi.

Son olarak söz alan Karatay Kaymakamı Bekir Yılmaz, temel atma töreninde birlikte oldukları tesisin hayırlı olmasını dileyerek yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Artık sokak düğünlerinin yavaş yavaş bitme noktasına geldiğini ifade eden Yılmaz, bu tür sosyal tesislerin vatandaşın ihtiyacını karşılama noktasında önemli bir hizmet olduğunu belirterek Kır Düğün Salonunun Karatay'a yakışır bir tesis olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından 3000 kişilik Kır Düğün Salonunun temeli törene katılan protokol tarafından dualarla atıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar