SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ KİLİTLİ PARKE TAŞI ÜRETİMİNE BAŞLADI


​Seydişehir'e bağlı Taraşçı Mahallesi'nde kilitli parke üretim tesisinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Tutal,
  Sebeltaş bünyesinde kilitli parke taşı üretiminin yeniden hizmet vermeye başladığını kaydetti.

Kilitli parke taşı ihtiyaçlarını bu tesisten karşılayacaklarını ifade eden Başkan Tutal, tesiste günlük 3 bin parke taşı üretiminin yapılacağını belirtti.

''KENDİ KİLİTLİ PARKE TAŞIMIZI ÜRETECEĞİZ''

Taraşçı mahallesinde bulunan Parke taşı üretim merkezinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Tutal;  "Bir süredir kullanılmayan üretim tesisinde bulunan makinelerin bakım ve onarımları yapılarak yeniden üretime başladık. Üretilen kilitli parke taşlarımızı Seydişehir merkez ve mahallelerimizde ihtiyacımıza göre kullanacağız''dedi.

"TESİS İSTİHDAMA DA KATKI SAĞLAYACAK"

Bakım ve onarımı yapılan tesiste 8'lik kilitli parke taşı üretiminin yapıldığını kaydeden Başkan Mehmet Tutal;'' Büyükşehir yasası ile birlikte bütün mahallerde kilitli taş ihtiyacının artması ile birlikte daha iyi hizmet verebilmek için tesisimizde yeniden üretime başladık. Tesisimizin faaliyete geçmesiyle birlikte istihdama da katkı sağlamış olacağız. Tam kapasite ile çalışan bu tesisimizde günde 3 bin kilitli parke taşı üretimi başladı.  Seydişehir'e bağlı mahallerimizin kilitli parke taşı ihtiyaçlarını kendimiz karşılayacağız''şeklinde konuştu.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar