SELÇUKLU’DA HURDA ARAÇLAR TEHLİKE OLMAKTAN ÇIKIYOR


​Selçuklu Belediyesi; sanayi bölgesi, sokak araları ve boş arazilerde atıl vaziyette bulunan görüntü ve çevre kirliliği oluşturan hurda araçları topluyor.

Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, vatandaşlardan gelen ihbar ve talepler üzerine atıl vaziyette bulunan hurda araçları topluyor. Sanayi bölgesi, boş araziler ve sokak araları gibi kamuya açık alanlarda çürümeye terk edilen hurda araçlar, oluşturduğu görsel kirlilik ve çevreye verdiği zararlardan dolayı toplanarak hurdalığa teslim ediliyor.

 

Selçuklu sınırları içerisinde sahipleri tarafından terk edilen araçları tespit eden Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, araçların bulunduğu yerlerden kaldırılması yönünde vatandaş ve esnafı önce uyarıyor.  Sahipleri bulunamayan ve kaldırılmayan araçlar, zimmet numarası verilerek tutanakla çekiciler tarafından hurdalığa teslim ediliyor.

Selçuklu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Selçuklu' nun farklı bölgelerinde bulunan 308 hurda aracı toplayarak hurdalığa teslim etti. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Çürümeye bırakılan, içinde her türlü haşere ve zararlının barındığı araçlar tehlike arz ediyor. Her an patlama ve yanma tehlikesi bulunan hurda araçlar, zamanla parçalanarak içeriğindeki tehlikeli maddeler doğaya karışıyor ve çevre kirliliği oluşturuyor. Çalışmalarımız neticesinde hem görüntü ve çevre kirliliği engelleniyor hem de tehlikenin önüne geçiliyor" denildi.


Araçlarını geri almak isteyen ruhsat sahipleri, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 41/6 maddesi gereğince 554 TL para cezasını ödeyerek hurda araçlarını teslim alabilecekler.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar