KTO Karatay Üniversitesi Öğrencileri Sektöre Hazırlanıyor


​Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Türkiye'de ilk defa uygulanacak olan "Sektör Danışmanlığı" modelini hayata geçirdi. Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ve Konya Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleşen "Sektör Danışmanlığı" projesi tanıtım programları sigortacılık sektörü ile devam etti. KTO Karatay Üniversitesi'nde gerçekleşen programa Rektör Prof. Dr. Bayram Sade, sektör temsilcileri, akademisyenler ile Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümü öğrencileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, projenin amacını katılımcılara anlattı. Rektör Sade, "Amacımız mezun olduğu zaman çalışacağı kurumun taleplerini karşılayabilecek, işte aranan mezunlar yetiştirmektir. "Sektör Danışmanlığı" öğrenciye vizyon, sektör bilgisi kazandırma, öğrencinin ufkunu açma ve sektöre hazırlama programıdır. Biz öğrencilerimize bu programla dünyayı, ülkeyi ve bölgeyi görebilecek bir ufuk açmak istiyoruz. KTO'nun 22 bin üyesi var, yani 22 bin öğrenciye danışmanlık hizmeti verebilecek firmalarımız var. Firmalarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz" dedi.

Sigortacılık sektörü adına konuşan, EFC Sigortacılık firma sahibi Alper Çalık, "Sektörün en büyük sıkıntısı yetişmiş personel bulamama sorunudur. Gerçekleştiren projeler ile bu sorunun çözümü noktasında önemli adımlar atıldığını görüyoruz. Projenin hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. Program sonunda sektör danışmanları, öğrencilerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar