KOSGEB Konya Müdürü İsmail Özdemir NEÜ'de


​KOSGEB Konya Müdürü İsmail Özdemir NEÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde "ARGE, İnovasyon, Endüstriyel Uygulama Programı" Hakkında Bilgi Verdi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme (KOSGEB) Konya Müdürü İsmail Özdemir Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde KOSGEB'in sağladığı destekler hakkında bilgi verdi.

Üniversitelerle en çok iş birliği içinde oldukları alanın "AR-GE, İnovasyon, Endüstriyel Uygulama Destek Programı" olduğunu ve bu alanda Konya'daki bütün üniversitelerle protokollerinin bulunduğunu ifade eden Özdemir, bu destek programına işletmelerin veya girişimcilerin şahıs olarak başvurabildiğini vurguladı. Özdemir, AR-GE İnovasyon içerikli projelerin veya geçmişinde bir AR-GE çalışması veya patent çalışması olan bir ürünün seri üretimi ile ticarileşmesi için hazırlanan projelerin de desteklendiğini kaydetti.

AR-GE İnovasyon kısmında destek oranının yüzde 75 olduğunu söyleyen Özdemir; Makine-Teçhizat, Donanım, Hammadde, Yazılım ve Hizmet Alımı Giderleri Desteği'nin 150 bin TL'ye kadar çıkabildiğini belirtti. Aynı kalemde 300 bin TL geri ödemeli desteğin de bulunduğunu dile getiren Özdemir, projenin içinde çalışacak personel maaşı için 150 bin TL'ye kadar desteklerinin olduğunu anlattı. Projeyi geliştirmeye yönelik satın alınan hizmetler için 25 bin TL'ye kadar destek sağladıklarını kaydeden KOSGEB Konya Müdürü İsmail Özdemir, konu ile ilgili yurt içi ve yurt dışı kongre ve seminerlere katılım durumları için de desteklerinin bulunduğunu ifade etti.

Program soru – cevap bölümünün ardından sona erdi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar