KARATAY BELEDİYESİ VE MEVLANA KALKINMA AJANSINDAN YENİLENEBİLİR ENERJİ PROTOKOLÜ


​Yenilenebilir enerji kaynaklarından  faydalanılarak sosyal alanların elektrik ihtiyacının karşılanmasına yönelik önemli bir adım atan Karatay Belediyesi Mevlana Kalkınma Ajansı ile ortak bir protokol imzaladı. 

Protokol kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansında Genel Sekreter Dr. Ahmet Akman ile bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Olimpiyat Parkı'nın yıllık enerji tüketiminin 432,232 kwh olduğuna ve  bunun da yaklaşık 99.950,00 TL civarında olduğuna dikkat çekerek, güneş enerji santralinin kurulumundan sonra elektrik enerjisinin %85'inin Belediye olarak kendileri tarafından üretileceğini ve böylece 84.900,00 TL tasarruf sağlanacağını vurguladı. Proje maliyetinin 853.250,00 TL olduğunu kaydeden Başkan Hançerli, toplam proje bütçesinin %54,11 'lik kısmının Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından karşılanacağını ve kalan kısmının Belediye olarak kendileri tarafından karşılandığını belirtti.

Mehmet Hançerli "Rüzgar ve güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştüğü bir ortamda böyle bir projenin Karatay Belediyesi tarafından uygulanması önemli bir gelişme. Ben özellikle Mevlana Kalkınma Ajansımızın Başkanına, Sekreterine ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu tür enerji kaynakları ile ilgili daha geniş kapsamlı farklı çalışmalarımız olacak. Projemizin Karatay'ımıza ve Konya'mıza hayırlı olmasını diliyorum." dedi

.
Konuşmaların ardından "Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Güneş Enerjisinden Faydalanılarak Sosyal Alanların Elektrik İhtiyacının Karşılanması" projesi için karşılıklı olarak protokol imzaları atıldı.

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar