Serhat Yaya, İç Anadolu Bölge Başkanı seçildi


​Konya Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serhat Yaya, İç Anadolu Bölge Başkanı Seçildi

TOBB Genç Girişimciler Kurulu seçimleri tamamlandı. Ankara'da gerçekleştirilen seçimlerde Konya Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serhat Yaya, İç Anadolu Bölge Başkanı seçilerek TOBB Genç Girişimciler Kurulu'na girmeye hak kazandı. İç Anadolu Bölgesi Konya, Ankara, Karaman, Yozgat, Çankırı, Niğde, Nevşehir, Aksaray, Eskişehir, Kayseri, Sivas, Kırıkkale ve Kırşehir olmak üzere 13 ilin girişimciler kurulundan oluşuyor.

Ali Sabancı'nın Başkan olarak seçildiği kurulda Konya'dan Kadir Büyükhelvacıgil'in yanı sıra Acun Ilıcalı, Cengiz Konukoğlu, Erkan Güral, Haluk Okutur, Murat Kolbaşı, Murat Özyeğin, Nevzat Aydın, Tamer Özmen de yer alan isimler arasında.

Konya'nın TOBB Genç Girişimciler Kurulu'nda temsil edilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Yaya "Öncelikle bu seçimlerde desteklerini esirgemeyen İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan İcra Komite Başkanları'na teşekkür etmek istiyorum. Yapılan seçimlerin ardından sadece Konyalı girişimcilerimizi değil aynı zamanda 13 ili kapsayan İç Anadolu Bölgesi'ndeki girişimcilerimizi, çatı kuruluşumuz olan TOBB'da temsil etme hakkı kazanmış olduk. TOBB GGK İcra Kurulu'nda İç Anadolu Bölgemizde yer alan genç girişimcilerin önünü açacak projelere imza atmayı, genç girişimci sayısını artırmayı hedefliyoruz. TOBB GGK'da temsil görevi ile hedeflerimize ulaşmada daha güçlü hale geldik. Bu vesile ile başta Konyalı genç girişimcilerimizin olmak üzere tüm İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan girişimcilerimizin sorunlarını dile getirmede sesimiz daha gür çıkacaktır. Konya GGK olarak da Konya olarak şehrimiz ekonomisini geliştirmek için büyük bir vizyonumuz var. Tüm kurumlar bu vizyon için üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. Biz de genç girişimcilerimizin Konya ekonomisine katkısını artırmak için daha çok çalışma kararlılığı içindeyiz. TOBB GGK'da yer alarak sorumluluğumuzun ve yükümüzün arttığının bilincindeyiz. Bu sadece bizlerin gayreti ile de başarılabilecek bir görev değildir. Bu noktada, başta oda başkanlarımız olmak üzere icra komitelerimizin, üyelerimizin dua ve desteklerine ihtiyacımız olduğunu vurgulamak isterim. Konya Ticaret Odası Başkanımız Selçuk Öztürk'e bugüne kadar bizlere verdiği destek için de de ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar