Konya Ticaret Odası’nın hizmetleri “A Sınıfı Oda Sertifikası” ile belgelendi.


​Konya Ticaret Odası'nın hizmetleri "A Sınıfı Oda Sertifikası" ile belgelendi.

TOBB tarafından uygulanmakta olan Oda Akreditasyon Sistemi kapsamında "Akredite Oda" olarak hizmet vermekte olan Konya Ticaret Odası, gerçekleşen denetim sonrası "A-Mükemmel" seviyesinde belge almaya hak kazandı.

2014 yılında çalışmaları tamamlanan ve denetimleri gerçekleştirilen 10. Dönem 39 oda/borsa ile akreditasyon sertifikalarını yenileyen 1, 2, 5 ve 7. Dönemden 54 oda/borsa; TOBB'da düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Programda; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun açılış konuşmalarının ardından düzenlenen sertifika töreninde Konya Ticaret Odası'nı temsilen Yönetim Kurulu Sayan Üyesi Fahrettin Doğru "A Sınıfı" Oda Sertifikasını aldı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan KTO Başkanı Selçuk Öztürk 2013 yılı Mayıs ayından itibaren gerçekleştirdikleri çalışmalarla "5 Yıldızlı" Oda unvanı almaya hak kazandıklarını söyledi. Başkan Öztürk, "KTO olarak üye odaklı hizmet anlayışımızla çalışıyoruz. Üyelerimizin ticaret hayatlarına kolaylık getirecek onların sorunlarına çözüm önerile olacak bir yaklaşımla hizmet üretiyoruz. Odamız son dört yıllık dönemde Türkiye'de ilk defa uygulanan bazı çalışmaları ile ön plana çıkmıştır. Üye Danışmanlık Sistemi, Meslek Komiteleri İstişare Toplantıları, Kurye İle Belge, Yerel Güven Endeksi gibi hizmetleri Türkiye'de ilk uygulayan Oda, Konya Ticaret Odası'dır. Türk Ticaret Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Vergi Hukuku gibi üyelerimiz açısından son derece önemli ve ihtiyaç duydukları konularda iki yıldır üyelerimize verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile birlikte kanun ve yönetmelik değişikliklerine daha hızlı uyum sağlamaları için çalıştaylar ve eğitim programı düzenlemekteyiz. Odamız diğer taraftan şehir ekonomisinin kalkınmasına da hizmet vermektedir. Konya'yı, Türkiye'nin en büyük fuar alanına sahip ikinci şehri yaptık. Sahip olduğumuz üniversite ile Konya'da üniversite-sanayi işbirliğine katkı sağlıyoruz. Mesleki Eğitim Merkezi projemizle şehrimizin nitelikli istihdam sorununa çözüm üreteceğiz. Türkiye'nin ilk yerel Düşünce Enstitüsü ve yine ilk Dış Ticaret Merkezi'nin kurulmasına yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Tüm bu çalışmalarımız ile üyelerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini her geçen gün artırıyoruz. Üyelerimize, Komitelerimize ve Oda Meclisimize bu hizmetlerimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum" dedi.    

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar